İbrahim Karagöz
Social Media Manager & Copywriter

ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #3

Atlıkarınca tasarım atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile bir röportaj yapmaya karar verdim. Bugün içeriğimiz biraz farklı çünkü mikrofonda ve röportaj koltuğunda ben varım. Otobiyografik bir yazı olacağı aşikar..

 

 • Biraz sizi tanıyabilir miyiz?

Ben İbrahim Karagöz 1993 Ünye/Ordu doğumluyum. Babamın tayin durumundan dolayı iki yaşından beri Bursa’da yaşıyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler yazmaya meraklıyım, ilkokulda kitap yazmaya bile kalkıştım. Şiirler, psikolojik yazılar, rap parçaları lise yıllarının sonuna kadar hep bir şeyler yazdım . Tam bir futbol hastasıyım profesyonel birkaç yıl kalecilik yaptım, sağlık sorunlarından dolayı bırakmak zorunda kaldım. Lise yıllarında Felsefe’ye duyduğum aşırı ilgiden dolayı Gazi Üniversitesi Felsefe bölümünü kazandım. Ankara’da hayata bakış açımın komple değişmesi ile üniversiteyi dördüncü sınıfta bırakarak Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümünü kazandım ve burada kendimi geliştirip, istediğim işi, ajansın metin yazarlığını yapıyorum.

 

 • Atlıkarınca serüveniniz nasıl başladı?

Daha yeniyim ben üç ay oldu. Bir arkadaşım vasıtasıyla ajansın metin yazarı ihtiyacı olduğunu duydum ve başvurdum. Bir on beş günlük deneme sürecinin ardından sağ olsun Mustafa abinin bana güvenmesi ile serüvenim başlamış oldu.

 • Hakkınızda kimsenin bilmediği bir şey var mı?

İnsanların birbirini küçük görmesine tahammül edemiyorum. Çok takarım böyle şeylere, hatta biraz diyalog takıntısı da vardır bende. Gece uykuya dalmadan önce o bana neden böyle dedi, ben ona neden şöyle dedim der ve böyle böyle saçlarımı beyazlatırım.

 • Hayatta vazgeçmem dediğiniz şeyler neler?

Ailem, Yahya Kemal Beyatlı, Neşet Ertaş ve uyku. Her saatte her yerde istisnasız uyuyabilme özelliğine sahibim.

 • Atlıkarınca’daki rolünüzü biraz anlatır mısınız?

Yukarıda da bahsettiğim gibi ajansın Metin Yazarıyım. Bütün metin gerektiren işlemleri ben hallediyorum. Bunun yanı sıra ajansın ve firmalarımızın sosyal medya içeriğini oluşturup, sosyal medya yönetimini gerçekleştiriyorum.

 

 • Sektör hakkındaki düşünceleriniz neler?

Uykusuzluk, uykusuzluk ve yine uykusuzluk. Düşünmek, düşünmek sürekli düşünmek. Ben böyle mutluyum..

 • Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Yakarsa Dünyayı Garipler Yakar..

Benzer Yazıları

 • ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #6

  Atlıkarınca tasarım atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile röportaj yapmaya karar verdim. Ajansımızın en küçüğü Esra Değirmenci ile...

  ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #6
 • ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #5

  Atlıkarınca Tasarım Atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile röportaj yapmaya karar verdim. Ajansımızdan Serkan Erdoğan ile devam edelim...

  ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #5
 • ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #4

  Atlıkarınca Tasarım Atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile röportaj yapmaya karar verdim. Ajansımızdan Ali Ertuğrul ile devam edelim...

  ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #4