İbrahim Karagöz
Social Media Manager & Copywriter

ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #2

Atlıkarınca tasarım atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile bir röportaj yapmaya karar verdim. Ajansımızdan Harun Kocakaya ile devam edelim serimize.

 • Biraz sizi tanıyabilir miyiz?

1987 Konya doğumluyum. Aslen Karamanlıyım ama Konya’da doğdum. Çocukluğumdan beri futbol hastasıyım. Futbolu izlemesini, oynamasını siyasetini yapmasını çok severim. Bu arada fanatiklikten bir tık ötede hasta Galatasaraylıyım. Ayrıca fotoğraf çekmeye bayılıyorum. Hep bu yönde geliştirmek istedim kendimi ama o dönem imkanlar el vermediği için 18 yaşında çalışma hayatına başladım. Kablo çektim, tahta boyadım, garsonluk yaptım, sanayide çalıştım birçok farklı branşta çalışmış oldum ama fotoğrafa olan ilgim hiç bitmedi. Sanayide çalıştıktan sonra satış temsilciğine yöneldim ve bu alanda da kendimi geliştirdim. Bu dönemde de altı aylık ışık eğitimi aldım. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum.

 • Atlıkarınca serüveniniz nasıl başladı?

2010 yılında abimin (Mustafa Kocakaya) beni bu sektöre çağırması ile başladı. Daha önce satış temsilciliği yaptığım için tecrübemden dolayı ajansta müşteri temsilciliği yapmaya başladım. Atlıkarınca Tasarım Atölyesi kurulduğundan sonraki süreçte ajansın fotoğraf çekimi, reklam filmi çekimleri gibi prodüksiyon içeren işleri ben hallediyordum. Büyüyen bir ajans olduğumuzdan ve işlerimin fazla yoğunlaşması ile artık sadece çekimleri koordine edebiliyorum.

 

 • Hakkınızda kimsenin bilmediği bir şey var mı?

Ailemden ve çok yakın dostlarımdan başka kimse bilmez ama Nargile hastasıyım. Bizim Nargile felsefemizde 4 unsur vardır; Neşe, Köşe, Meşe, Ayşe (bende ilk defa duyuyorum.)

 • Hayatta vazgeçmem dediğiniz şey?

Aile ve saygı benim için hep birinci plandadır. Saygısız insanlara tahammül dahi edemiyorum.

 • Bildiğimiz üzere çekimler sizin kontrolünüzde gerçekleşiyor, biraz anlatır mısınız?

Örnek versem daha iyi olur; Örneğin, bir tarım firmasının ürünlerinin üretim aşamasından uygulama aşamasına kadar ki bütün ürünleri fotoğraflandırıp, ürün tanıtım filmlerine kadar bir süreci biz gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Drone ehliyetine sahip olduğum için firmaların Drone çekimlerini gerçekleştiriyorum. İnsanların ‘’aaa fotoğrafçı geldi’’ demesi bile mükemmel bir şey.

 • Sektör hakkındaki düşünceleriniz neler?

Kesinlikle ucu açık, keyifli bir sektör, bitti bitecek değil de geldi gelecekle ilgilenen bir sektördeyiz.

 • Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Allah çektirmesin..  (Amin)

Benzer Yazıları

 • ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #6

  Atlıkarınca tasarım atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile röportaj yapmaya karar verdim. Ajansımızın en küçüğü Esra Değirmenci ile...

  ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #6
 • ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #5

  Atlıkarınca Tasarım Atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile röportaj yapmaya karar verdim. Ajansımızdan Serkan Erdoğan ile devam edelim...

  ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #5
 • ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #4

  Atlıkarınca Tasarım Atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile röportaj yapmaya karar verdim. Ajansımızdan Ali Ertuğrul ile devam edelim...

  ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #4