İbrahim Karagöz
Social Media Manager & Copywriter

ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #1

Atlıkarınca Tasarım Atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile bir röportaj yapmaya karar verdim. Ajans başkanı Mustafa Kocakaya ile röportajımıza başlayalım.

· Biraz sizi tanıyabilir miyiz?

1982 Karaman doğumluyum. Küçüklüğümden beri çizime ve bulduğum her şeyi söküp takıp yeni bir şeyler oluşturmaya meraklıyım. Hırslı olduğumdan dolayı olayları çözümlemeyi sever ve aklıma yatan işin arkasından giderim. İş hayatına erken atıldım, 15 yaşında Photoshop ile tanıştım. Konya’da tanıdık vasıtası ile işler yaptım ve yurt dışına çalışmalar gönderdim. 16 yaşında kendi iş yerimi açtım. Birkaç yıl çalıştıktan sonra kendi iş yerimi kapatarak sektörü daha yakından tanımak maksadıyla profesyonel hizmet veren ajanslarda çalıştım. Konya’da ve Ankara’da çalışıp, 2007 yılında Konya’da bir şirketle ortak oldum. 2 sene burada çalıştıktan sonra bugün ki ajansım olan Atlıkarınca Tasarım Atölyesi’ni kurdum ve maceramız başlamış oldu.

· Nereden çıktı bu Atlıkarınca ismi?

Ajans açma fikri ortaya çıktıktan sonra isim konusunda bir hayli düşünme fırsatım oldu. Hem eğlenceli olup hem de bir mesajı olan bir isim bulmam gerekiyordu. Birkaç arkadaşım ile otururken birden Atlıkarınca ismi ön plana atıldı ve herkesin içine bu isim sinmişti. Böyle konularda içime bir iş sinince asla vazgeçmem ki öyle oldu ve ajansın ismini Atlıkarınca olarak oluşturdum.

· Hakkınızda kimsenin bilmediği bir şey var mı?

World of Warcraft hayranıyım. Gerçi pek olmuyor ama boş bulduğum vakitlerde bende World of Warcraft dünyasında oluyorum.

· Hayatta vazgeçmem dediğiniz şey nedir?

Eş, aş, BEŞİKTAŞ (alıntıdır)

· Müşterilerinizle sunuma gitmeden önce gerçekleştirdiğiniz bir ritüeliniz var mı?

Kendimi müşterinin yerine koyar ve neler istediğini anlamaya çalışırım. İşimin profesyonel olması için çok kurcalarım. Çalışmalarımızın iyi olması için çok titiz davranırım.

· Sizce yaratıcılık mı? Satış yapan çalışmalar mı?

Bana göre satış yapan çalışmalar. Müşterilerimize göre değişiyor ama genellikle müşterilerimizde satışa yönelik çalışmalar istiyor bizden. Yaratıcı çalışmalarda da çok iyi projeler ortaya çıkıyor fakat yaratıcılık hedef kitlemizde herkese uygun olmuyor.

· Sektör hakkınızdaki düşünceleriniz neler?

Oldukça keyifli bir o kadar da zahmetli bir sektör ama bu zahmetten keyif çıkarmanın yolu sizin elinizde. Her geçen gün gelişen, gelişmeye devam eden vizyonu geniş ve eğlenceli, yeni bir şey ortaya çıkarmak için bulunmaz bir sektör bizimkisi.

· Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

“Hayatta tek bir kişi bile, siz yaşadığınız için rahat nefes alıyorsa, siz başarılı ve amacınıza ulaşmış bir insansınız.” Demiş, Ralph Waldo Emerson..

Benzer Yazıları

 • ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #6

  Atlıkarınca tasarım atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile röportaj yapmaya karar verdim. Ajansımızın en küçüğü Esra Değirmenci ile...

  ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #6
 • ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #5

  Atlıkarınca Tasarım Atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile röportaj yapmaya karar verdim. Ajansımızdan Serkan Erdoğan ile devam edelim...

  ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #5
 • ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #4

  Atlıkarınca Tasarım Atölyesi bildiğiniz üzere Konya’da hizmet veren bir reklam ajansı. Bende bu ajansı biraz daha tanıtmak için ajans ekibi ile röportaj yapmaya karar verdim. Ajansımızdan Ali Ertuğrul ile devam edelim...

  ATLIKARINCA’DAN RÖPORTAJLAR #4