İbrahim Karagöz
Social Media Manager & Copywriter

ATLIKARINCA’DAN HİKAYELER #2

Bir takım sunumsal faaliyetler diyerek başlayalım yazımıza; Bir ajansta sunum denilince herkesin bir anda modu düşer, morali bozulur. Bitmek bilmeyen müşteri soruları işinin senden daha iyi yapacağını düşünen insanlar gibi materyaller gelir aklımıza. Daha doğrusu ben böyle düşünüyordum, hiç de düşündüğüm gibi olmadı.

Hikayemize dönecek olursak projemizin ismini vermeyelim sürpriz olsun.. Sunum var hadi gidiyoruz dendiğinde ajansta bir heyecan ortamı oluştu. Son hazırlıklar yapıldıktan sonra sunum alanına doğru hareket etmeye başladık. Gideceğimiz yerin taşınmış olduğunu biraz geç öğrendik ve Harun abinin hatırlatması sayesinde yönümüzü tam tersi değiştirdik, arabada sunumda neler yapılması gerektiğine dair konuşmalara devam ediyorduk. K.O.P. binasına vardıktan sonra bekleme salonuna geçtik ve artık sunuma dair bir şeyler konuşmuyorduk, gayet rahatlamış bir şekilde günlük hayattan sohbetimize devam ediyorduk. Sunumun Konya’daki firmalar için büyük bir proje olması daha fazla odaklanmamızı sağladı. Biraz bekledikten sonra toplantı salonuna geçtik. Selamlaşmalar, herkesin kendini tanıtması derken hızlı bir şekilde sunum başlamış oldu. Projenin tanıtılmaya başlanması ile karşı tarafın yüzünde güller açmaya başlamıştı. Sunumun başında projenin beğenildiğini fark ettik. Tabi projeyi beğendik bu kadar yeterli diye bir cümle gelmedi. Karşı tarafın da bu işi bildiğinin ardı ardına gelen sorulardan anladık, sorulara aynı derecede cevaplar verdik. Karşı tarafın cevaplarımızdan memnun olması ile ortam bir hayli yumuşadı ve espriler, proje dışı konular havada uçuşmaya başlamıştı. Bir de bunun yanında sunumların vazgeçilmezi sımsıcak çayların gelmesi ile müşterimizle bir aile ortamı oluşturmuş olduk.

Kısa bir aradan sonra sunum devam etti, projenin Konya için ne kadar önemli olduğunun ortak kanısına varıldıktan sonra birbirimize teşekkür edip sunumu bitirdik.

Binadan çıktığımızda ekimizde yeni bir keşif yapmanın rahatlığı oluşmuştu. Herkesin yüzünde tebessüm ve mutluluk vardı. Kapının önünde sunum sonrası değerlendirmeleri yaptıktan sonra ajansımıza geldik ve bizim ajansımıza özgü gurur kahvesini içip muhabbetimize devam ettik.

Sonuç olarak; Bir önyargıyı yok etmek, atomu parçalamaktan daha zordur demiş, Albert Einstein. Biz ise bu ekip ruhu ile atomu bile parçalayabiliriz.

Atlıkarınca ekibinden sevgiler..

Benzer Yazıları